Tıbbi Cihaz Risk Yönetimi

ISO-14971

Divider Image

Risk Yönetimi, işletmelerin hastayı veya tıbbi ekibi etkileyebilecek tıbbi cihaz risklerini ölçmesine yardımcı olan temel unsurdur. Tıbbi cihaz ürün geliştirme sürecinin kritik bir parçasıdır.

Genellikle mevzuata uygunluğun daha karmaşık yönlerinden biri olarak görülen risk yönetimi, cihaz sınıflandırmasından pazar sonrası analize kadar her şeyi kapsar. Ürün stratejilerine, organizasyonel yapıya ve faaliyetlere yön veren temel itici güçtür. Tıbbi cihaz risk yönetimi, tehditleri tahmin etmeye, değerlendirmeye, izlemeye ve kontrol etmeye yardımcı olur. İnsan kullanımı için güvenli bir tıbbi cihazı piyasaya sürmeden önce, tüm tıbbi risklerin dikkatlice düşünüldüğünü göstermek için tam bir risk analizi yapmak zorunludur.

Excopan'da, tıbbi portföyünüzdeki cihaz riskini en aza indirmeye kararlıyız. Uzman ekibimiz, tıbbi cihazlarınızın güvenli ve etkili olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Bunu, uluslararası gerekliliklerle %100 uyumlu tıbbi cihaz risk yönetimi stratejilerini dikkatli bir şekilde geliştirerek yapıyoruz. Yeni cihazınızın faydalarının risklerinden daha fazla olmasının ne kadar olası olduğunu değerlendiriyoruz. İşletmenizin itibarını her zaman korumak ve ortaya çıkabilecek pazar sonrası sorunları önceden tahmin etmek çok önemlidir.

Ekiplere tıbbi cihaz risk yönetiminin altın standart uygulaması hakkında derinlemesine eğitim sunuyoruz. Bu, ekibinize tıbbi cihazınızın potansiyel riskini dikkatlice değerlendirme ve yansıtma fırsatı verecektir.

Tıbbi cihaz risk yönetimi sürecinizi nasıl destekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.